Відповідно до затвердженого Положення про психологічну службу у системі освіти України ( наказ Міністерства освіти і науки № 509 від 22.05.2018) , головна місія фахівців психологічної служби в контексті Нової української школи - це налагодження здорової психологічної взаємодії між усіма учасниками освітнього процесу. Вони мають організувати психолого-педагогічний супровід освітнього процесу, надавати психологічну підтримку, допомогу учням, учителям, батькам.

Нові завдання психологів у школі:

1.Медіація. Медіатор— це посередник у конфлікті, який допомагає досягти згоди. Будь-який шкільний конфлікт: протистояння учня та вчителя, груп дітей, колективне цькування, сварки серед педагогів. Психолог відповідає за шкільний клімат, що змушує його за допомогою профілактики дбати про безпеку та душевний комфорт учнів.

2.Психологічний супровід інклюзії. Фахівець має підготувати учнів, а також їхніх батьків до здорової взаємодії з дитиною з особливими освітніми потребами, забезпечити психологічний супровід навчання, а також консультувати вчителів та батьків щодо створення ефективних умов для цієї дитини.

3.Навчання анти-стресу. Психолог має навчати школярів справлятися зі стресом та напругою, використовувати всі «психогігієнічні штучки» повинні вміти всі сучасні діти, починаючи з першачків.

4.Допомога вчителям. Психолог має консультувати та надавати психологічну допомогу всім учасникам освітнього процесу, в тому числі педагогам ( психологічна експертиза, сприяння в опануванні та розробці інноваційних освітніх програм і технологій).

Кiлькiсть переглядiв: 0
Рівненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Рівненської міської ради

33018 м. Рівне,

вул. Карпинського, 15а.

телефон

(0362)63-47-99

Дата останньої зміни 16 Квітня 2024

Фотогалерея